Na úvod je potrebné spomenúť, že presnú definíciu leteckých hodiniek vám dnes nikto nepovie. O tejto problematike diskutujú nielen samotní výrobcovia hodiniek, ale rozhovory prebiehajú aj medzi pilotmi. Väčšina z nich sa však zhoduje na základných parametroch, ktoré letecké hodinky (pilotky) charakterizujú: vysoká precíznosť spracovania, odolnosť v ťažkých podmienkach a samozrejmosťou je dobrá čitateľnosť.

Čítaj viac
5 min. prečítané

Prvá myšlienka na vytvorenie vlastnej značky ma nahlodávala síce už dlhšie, no až v roku 2016 som sa odhodlal a nechal si zaregistrovať ochrannú známku s názvom Biatec. Názov Biatec rezonuje v ušiach Slovákov v podstate už od ich detstva. Boli to staré keltské mince, pravdepodobne razené na území dnešnej Bratislavy, o čom nás učili už v základnej škole. No a keďže my by sme radi zanechávali v našich hodinkách aj slovenský otlačok, rozhodli sme sa, že našu značku pomenujeme práve Biatec.

Čítaj viac
4 min. prečítané

Kriváň, jeden z našich najvyšších ale aj najvýraznejších vrchov a symbolov Slovenska. Inšpirácia, ktorá bola zámienkou pre tvorbu rôznych diel nejedného umelca. Inšpirácia, ktorá nenechala chladných ani nás v Biatecu. A preto sme sa rozhodli vydať výnimočnú limitovanú edíciu Biatec Majestic Dark Sky – Kriváň edition. Na ciferníku vyrobenom z aventurínu je zobrazený vrchol Kriváňa, pričom pozadie z aventurínu má pripomínať nočnú oblohu posiatu trblietavými hviezdami.

Čítaj viac
3 min. prečítané

No teraz, azda vďaka „šťastnej náhode“ (aj keď šťastné náhody neexistujú) sa nám podarilo doručiť jedne z našich hodiniek priamo Svätému Otcovi, Františkovi!

Čítaj viac
2 min. prečítané

Výhody a nevýhody jednotlivých strojčekov a ako si správne vybrať dokonalé hodinky pre vás.

Čítaj viac
1 min. prečítané

Čo znamená vodotesnosť hodiniek v praxi?

Čítaj viac
2 min. prečítané