Starostlivosť o hodinky & ceny servisu

Nižšie nájdete všetky informácie, ktoré potrebujete na to, aby ste sa o hodinky Biatec starali a pravidelne ich servisovali. Ak máte akúkoľvek otázku, ktorá nie je zodpovedaná na tejto stránke, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať, radi vám rýchlo odpovieme a vyriešime všetky vaše problémy.

Starostlivosť o hodinky

Akému správaniu by som sa mal ako majiteľ hodiniek Biatec vyhnúť?

ŠOKY

Hoci sú všetky hodinky Biatec testované na odolnosť, aj tak by ste sa mali vyhýbať prudkým otrasom. Okrem poškodenia vzhľadu to môže spôsobiť predčasné opotrebovanie materiálov a komponentov, čo môže ovplyvniť výkon hodiniek.

EXTRÉMNE TEPLOTY

Nevystavujte hodinky extrémnym teplotám nad 50 °C/122 °F a pod 0 °C/32 °F alebo náhlym zmenám teploty. Prudká zmena teploty môže spôsobiť kondenzáciu pod sklíčkom vašich hodiniek.

MAGNETIZMUS

Nenechávajte hodinky v blízkosti zariadení, ktoré môžu produkovať silné magnetické polia, ako sú reproduktory, chladničky, mobilné telefóny alebo magnety na taškách či škatuliach atď., pretože môžu ovplyvniť výkon vašich hodiniek. Odporúčame tiež, aby ste si zložili hodinky, keď prechádzate telesným skenerom na letisku. Počas každodenného života sme často vystavení magnetickým poliam, ktoré môžu spôsobiť, že hodinky budú bežať pomalšie, príliš rýchlo alebo dokonca zastavia. V prípade potreby môže náš profesionálny hodinár vykonať jednoduchý proces demagnetizácie.

ŽIERAVÉ MATERIÁLY

Zabráňte akémukoľvek kontaktu s korozívnymi materiálmi (kyseliny, parfumy, sýtené nápoje atď.), pretože by mohli poškodiť tesnenia vodotesnosti.

NASTAVENIE DÁTUMU

Vyhnite sa nastavovaniu dátumu a mesiaca medzi 22:00 a 2:00 hodinou.

Môžem nosiť hodinky Biatec pri športovaní?

Všetky naše hodinky boli navrhnuté na intenzívne nosenie a sú testované na odolnosť voči nárazom a otrasom. Neodporúčame vám však, aby ste s hodinkami Biatec hrali žiadne náročné športy. Opatrní by ste mali byť najmä vtedy, ak chcete hrať tenis alebo golf alebo iné športy, pri ktorých dochádza k veľkému nárazu na vašu ruku, čo môže viesť k poškodeniu vašich hodiniek.

Aká je vodotesnosť mojich hodiniek Biatec?

Všetky hodinky Biatec majú vodotesnosť vyrytú na zadnej strane puzdra alebo je to napísané v návode na použitie. Pred použitím hodiniek Biatec vo vode by ste sa mali postarať o správnu ochranu pred vodou:

Overte si ich vodeodolnosť v oficiálnom servisnom stredisku Biatec do 12 mesiacov od nákupu.

Uistite sa, že je korunka úplne zatlačená alebo zaskrutkovaná (ak majú vaše hodinky skrutkovaciu korunku)

Niektoré naše kožené remienky majú vyššiu odolnosť voči vode ako bežné remienky na trhu. Aj napriek tomu Vám vak neodporúčame používať kožené remienky vo vode, pretože sa môžu zdeformovať/zafarbiť najmä slanou vodou. Po vystavení slanej vode hodinky opláchnite v sladkej vode a potom ich osušte.

V tabuľke nižšie sú uvedené vhodné aktivity pre hodinky v závislosti od ich odolnosti voči vode:

 • 30 metrov / 100 stôp - náhodný styk s vodou, dážď, bežné umývanie rúk a pod.
 • 50 metrov / 165 stôp - Sprcha
 • 100 metrov / 333 stôp - plávanie a šnorchlovanie
 • >= 200 metrov / 660 stôp - Potápanie a hlbokomorské potápanie

 Ako často by som mal naťahovať hodinky Biatec?

Ručne naťahované hodinky: Mechanické hodinky by ste si mali naťahovať každý deň. Navíjanie je dokončené, keď cítite malý odpor korunky alebo približne po 70 otočeniach korunky. Nedoporučujeme pokračovať v otáčaní korunky, keď začnete cítiť jej odpor. Všetky naše hodinky však majú ochranu proti pretiahnutiu. takže by sa nemali dať pretočiť. 

Automatické hodinky: Tento druh strojčeka sa automaticky navíja pri nosení hodiniek na zápästí. Navíjať ho môžete aj manuálne otočením korunky do neutrálnej polohy.

Aj keď ste hodinky nejaký čas nenosili, mali by ste si aspoň raz za mesiac natiahnuť mechanické (automatické alebo ručné) hodinky. To pomáha udržiavať pohybové komponenty dobre namazané.

Ako môžem vyčistiť hodinky Biatec?

Hodinky by ste mali pravidelne (aspoň raz za 2-3 mesiace) čistiť teplou vodou, opláchnuť ich čistou vodou a osušiť mäkkou handričkou. Tento jednoduchý úkon obmedzí abrazívne alebo korozívne účinky chlóru, morskej vody, piesku a parfumov.

Na kožené remienky odporúčame použiť špeciálne deodoranty od Heli alebo inej firmy.

Servis vašich hodiniek

Čo ak potrebujem opraviť hodinky? Kam a ako to mám poslať?

Ak potrebujete hodinky opraviť, pošlite ich na nasledujúcu adresu:

Biatec Watches, s.r.o.

Pod dráhami 11/A

96001 Zvolen

Slovensko

Telefón: +421 918 244 669

TOVAR V ZÁRUKE

Ak sa vyskytne problém, keď sú vaše hodinky chránené našou zárukou, radi vám vrátime poštovné alebo vybavíme zvoz našim kuriérom zdarma.

PO UPLYNENÍ ZÁRUKY

Ak vaše hodinky potrebujú po uplynutí záruky akýkoľvek servis, radi ich opravíme. Poplatky za dopravu však musíte znášať Vy.

DÔLEŽITÉ POKYNY

Pri posielaní hodiniek späť k nám na opravu/servis prosím neposielajte celú krabicu hodiniek! Je veľmi ťažká a zbytočne sa môže pri preprave poškodiť. Posielajte iba samotné hodinky a záručný list! Stačí hodinky bezpečne zabaliť do bublinkovej fólie a vložiť do pevnej kartónovej škatule. Uistite sa, že hodinky sú plne poistené, sledovateľné a správne zabalené.  Odporúčame používať radšej kuriérsku službu.

Ako často by som mal(a) naplánovať servis hodiniek Biatec?

Odporúčame Vám, aby ste svoje hodinky posielali na opakovaný servis každých 3-5 rokov v závislosti od celkového stavu hodiniek a spôsobu ich nosenia. Ak hodinky držia dobrý čas a vy ich nosíte šetrne a pravidelne, bude stačiť ich posielať každých 5 rokov.

Ak však hodinky nosíte pri sprchovaní, plávaní alebo v extrémnych podmienkach prostredia, ako sú veľmi horúce alebo nízke teploty, možno ich budete chcieť poslať skôr (doporučujeme najviac každé 3 roky).

Aké sú možnosti a ceny za servis hodiniek Biatec?

1, Štandardný periodický servis

 • Demontáž puzdra a strojčeka
 • Čistenie a mazanie všetkých pohyblivých častí
 • V prípade potreby výmena zničených súčiastok (za príplatok)
 • Opätovná montáž puzdra a strojčeka 
 • Kontrola a regulácia správneho chodu
 • Skúška vodotesnosti
 • Cena: 200€

2, Leštenie a brúsenie puzdra

 • Puzdro vašich hodiniek vyleštíme a vybrúsime tak, že bude kompletne zrenovované a bude vyzerať ako v novom stave. Súčasťou tejto služby je aj leštenie spôn.
 • Cena: 200€

3, Kompletný servis

 • Štandardný periodický servis plus úkony nižšie
 • Leštenie a brúsenie puzdra a spony
 • Nový remienok na hodinky (v cene)
 • Cena: 450€

Zákazková služba

Dokážeme odhaliť problémy akéhokoľvek druhu podľa vašej požiadavky

Dokážeme vymeniť opotrebované alebo zničené diely a komponenty

Všetky chyby strojčekov vieme opraviť alebo zmeniť

Môžeme presne regulovať hodinky pre správne načasovanie a kontrolovať vodotesnosť

Cena bude vypočítaná na základe vašich konkrétnych potrieb

Cena: Individuálna podľa požiadaviek

Robíme všetko pre to, aby sme odpovedali na všetky vaše otázky a poskytli osobné a profesionálne rady a pomoc. Po zakúpení hodiniek Biatec Vás poteší, že náš popredajný servis je Vám naďalej k dispozícii, ak sa vyskytnú nejaké problémy alebo nehody, Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať.